В Мінагрополітики обговорили запуск нового проєкту канадської неурядової організації SOCODEVI для підтримки аграріїв
В Мінагрополітики обговорили запуск нового проєкту канадської неурядової організації SOCODEVI для підтримки аграріїв
Заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України Oksana Osmachko України зустрілася з представниками Посольства Канади в Україні та SOCODEVI – канадської організації, що підтримує кооперативи та сприяє розвитку підприємництва в агросекторі за фінансування Уряду Канади. Учасники зустрічі обговорили реалізацію нового канадсько-українського проєкту HONOR (ГОНОР).
Проєкт ГОНОР – стратегічна ініціатива для підтримки сільських жінок і трансформації агропродовольчих систем, розпочав свою роботу в Україні за підтримки Уряду Канади.
Під час зустрічі сторони також обговорили позитивні результати залучення інвестицій у додану вартість продукції через інфраструктуру, яку створюють сільськогосподарські кооперативи. На їхню думку, кооперативні моделі сприятимуть євроінтеграції України, доступу до нових ринків, розвитку тваринництва і впровадженню нових технологій сільськогосподарського виробництва.
Оксана Осьмачко подякувала за суттєву підтримку українського агросектору з боку Канади.
«Новий проєкт ГОНОР стане важливою допомогою для українських аграріїв. Крім того, для України надзвичайно важливий досвід розвитку кооперативів, оскільки це є запорукою успіху сільських територій з працевлаштуванням і жіночим лідерством», - наголосила заступниця Міністра.
Директор програм співробітництва Посольства Канади Хонг-Вон Ю зазначив, що Уряд Канади, розпочинаючи важливий Канадсько-український проєкт ГОНОР, відзначає і вшановує внесок сільських жінок в агропродовольчі системи України.
Ерін Макі, програмна менеджерка SOCODEVI в Україні, підкреслила: «Внесок українських кооперативів в стійкість сільських громад є важливим. Спираючись на кооперативні цінності, фермери і фермерки продовжують співпрацювати для посилення своїх виробничих, переробних та експортних можливостей. І навіть в умовах війни беруть на себе зобовʼязання співфінансування інвестиційних проєктів. В зерновому, молочному, овочевому, медовому, ягідному та крафтовому виробництві ми маємо приклади успішно впроваджених кооперативних інвестиційних проєктів, які підтримав Уряд Канади за останні три роки в умовах війни».
Проєкт ГОНОР є масштабною ініціативою, що має на меті зміцнити стійкість агропродовольчих систем, підтримати кооперативні моделі та підприємництво жінок у сільських громадах в умовах глибоких трансформацій і викликів, спричинених війною. ГОНОР реалізується канадською агенцією з розвитку SOCODEVI у партнерстві з Громадською Спілкою «Бізнес Мережа Сільських Жінок» та Дніпропетровською обласною громадською організацією «Сільськогосподарська консультаційна служба».
Проєкт ГОНОР спрямований на:
- сприяння гендерній рівності, адаптації до зміни клімату, зміцнення продовольчої безпеки;
- покращення позицій України на міжнародних ринках в контексті євроінтеграції;
- посилення лідерства та ефективну участь жінок у прийнятті рішень, пов'язаних із стійкими агропродовольчими системами та управлінням під час та після криз;
- просування провідної роль жінок у відновленні та розбудові, зміцнюючи їхню здатність протистояти майбутнім потрясінням.
Проєкт об’єднає кооперативний рух і ключових стейкхолдерів для підтримки 50 кооперативів, що надаватимуть послуги членам та членкиням, підтримає 5,000 фермерів та фермерок у покращенні виробничих потужностей у молочному, ягідному, овочевому, медовому та зерновому секторах. Буде впроваджено пілотні проєкти соціальних, енергетичних та інших видів кооперативів для розвитку інфраструктури у сільських громадах.
Довідково:
SOCODEVI - це мережа канадських кооперативів і об'єднань, яка ділиться своїм стратегічним і технічним досвідом і знаннями зі своїми партнерами в країнах, що розвиваються. Завдяки відданості своїх організацій-членів та сприянню розвитку кооперативів, товариств взаємодопомоги та інших форм об'єднання, SOCODEVI робить внесок у сталий розвиток країн, де вона працює, гарантуючи, що населення бере на себе відповідальність за своє майбутнє. Починаючи з 1985 року, організація вимірює свій успіх здатністю партнерів, яких вона підтримує, ставати авторитетами у своїх громадах завдяки їхній стійкості та впливу їхньої діяльності.
Бізнес Мережа Сільських Жінок (БМСЖ) була створена як неформальна мережа у 2016 році та інституціоналізована у 2021 році. Метою БМСЖ є створення спільноти сільських жінок, захист їхніх прав та інтересів, підтримка рівної економічної участі та лідерства у 23 областях України. Кооперативна Академія, задіяна до розвитку кооперативних програм БМСЖ, є кооперативом професійних девелоперів кооперативного руху. Вона надає знання та навички членам і працівникам кооперативів, зміцнює їхні спроможності та підтримує проєкти з доданою вартістю.
Бізнес Мережа Cільських Жінок України
Дніпропетровська Сільськогосподарська Консультаційна служба (СКС) спрямована на консультаційно-інформаційне забезпечення діяльності малих та середніх сільськогосподарських виробників шляхом надання консультацій, проведення семінарів, тренінгів, проведення демонстраційних показів, днів поля, що стосуються розвитку аграрного бізнесу. СКС підтримує розвиток сімейних ферм у молочному та плодоовочевому виробництві, надає технологічну підтримку та дорадчі послуги.СКС розвинула Систему Управління Молочним стадом (Dairy Management System), що забезпечує лабораторний аналіз молока та аналізи для плодоовочівництва і надає комплексний супровід виробників.