Історична довідка

Городненська сільська об’єднана територіальна громада утворена згідно рішення Городненської сільської ради від 26.11.2020 року № VIІI / 1- 16

«Про початок реорганізації юридичних осіб сільських рад шляхом приєднання до Городненької сільської ради (адміністративного центру територіальної громади)» внаслідок об'єднання чотирьох сільських рад: Городненської (села Городнє ), Дмитрівської (село Дмитрівка), Новотроянівської ( село Нові Трояни ) та Олександрівської (села Олександрівка). Населення Городненської ОТГ станом на 26.11.2020 становить 15010 осіб.

Село Городнє - є адміністративним центром об'єднаної сільської громади, це одне з найстаріших болгарських поселень півдня України, засноване в 1813 році і розташоване в південно-західній частині Одеської області. Як і більшість сіл Болградського району, село має два імені. Сучасна офіційна назва - Городнє з'явилася порівняно недавно, але місцеві жителі продовжують називати село старим іменем - Чийшия, яке дісталося від татар, які раніше проживали на цій землі. Старожили розповідають, що Чийшия в перекладі з мови ногайців, які тут кочували задовго до появи в Буджаку болгар, означає «мокра, росиста долина». Напевно, так воно і було в ті часи, тим більше, що село розташоване вздовж річки Великий Катлабух, що розділяє його на дві частини, яка, мабуть, тоді була більш повноводною, ніж сьогодні, як і більшість малих річок нашого краю.

Поселившись в місцевості з огрядними ґрунтами і багатими пасовищами, населення зайнялося хліборобством, виноградарством і розведенням худоби.     Згідно з адміністративно-територіальним устроєм України територія громади входить до складу Болградського району Одеської області. Відстань від адміністративного центру територіальної громади до районного центру - 35 км, до обласного центру - 250 км.

Всього земель – 29728,892 га, у т.ч.:

  • земель державної власності – 7882,438 га
  • земель комунальної власності – 89104 га
  • земель приватної власності – 21757,360 га

Площа населених пунктів - 1593,000 га, у т.ч.:

  • в т.ч.: державна власність – 247,131 га
  • комунальної власності – 114,610 га
  • приватна власність – 1123,261 га

Усього комунальних доріг - 92,510 км, з них:

  • з твердим покриттям – 18,280 км
  • асфальтним покриттям – 14,100 км
  • ґрунтовим покриттям – 87,130 км
  • потребують капітального ремонту – 20,540 км

Усього доріг загального користування – 109,530 км, з них:

  • з твердим покриттям – 14,670 км
  • асфальтним покриттям – 65,860 км

Кліматичні умови зони, в якій розташована Городненська ОТГ, характеризуються високими температурними показниками та недостатньою кількістю опадів. Городненська ОТГ розташована у степовій природно-сільськогосподарській зоні. Ґрунти громади - чорноземи, а також солончакові, піщані та супіщані.

Аграрний сектор Городненської ОТГ спеціалізується у галузях рослинництво і тваринництво. На території громади функціонують сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства, олійниці та млинниці, підприємства торгівлі, громадського харчування та побуту, приватні магазини.

Освітні потреби населення ОТГ задовольняють 4 заклади загальної середньої освіти, 4 заклади дошкільної освіти.

В Городненській ОТГ функціонують 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 2 пункти первинної медико – санітарної допомоги ( с. Дмитрівка, с. Нові Трояни), 4 будинки культури, 3 сільських бібліотек.

Родзинкою Городненської ОТГ являється Свято-Різдво-Богородичний жіночий монастир, який називається ще Олександрівським, тому що знаходиться за чотири кілометри від села Олександрівка Болградського району Одеської області. Обитель побудована на тому місці, де 4 серпня 1924 року, в день пам'яті святої рівноапостольної Марії Магдалини, віруючі жителі села Олександрівка на загальних зборах ухвалили заснувати тут монастир для збереження чистоти Православ'я від зазіхань церковної секти так званої "іннокентьевщіни". Спочатку тут була побудована каплиця, а потім, з благословенням єпископа Ізмаїльського Юстина, почалося будівництво жіночого монастиря з храмом на честь Різдва Пресвятої Богородиці.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь