Дата: 25.04.2024 17:05

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

❤️‍🩹 Найвища концентрація знань та навичок. Інтенсив про ментальне здоров’я і не тільки. Коли не просто навчають, а діляться. Кілька днів, що здатні змінити світогляд.

✅ Якщо коротко, то це головні відгуки учнів другої Школи «Усвідомлене лідерство у сфері ментального здоровʼя-2024».

🏫 На три дні керівники лікарень, медичних університетів, менеджери сфери охорони здоров’я стали учасниками великого освітнього проєкту, що започатковано в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська.

📍Ті хто приймає рішення, керує процесами, бере на себе відповідальність здійснили повне занурення у тему ментального здоров’я за допомогою досвідчених інструкторів, якими виступили українські та іноземні експерти психології, менеджменту, лідерства, соціології та поведінкових змін.

💬 «Про ментальне здоров’я не тільки й не стільки лише з медициною, наукою, психологією. Адже ментальне здоров’я - це значно більше, масштабніше. Аби усвідомити це, ще й стати лідером галузі потрібно осягнути цю тему з різних, іноді зовсім неочікуваних точок зору. Саме таку можливість надає наша Школа», - наголосила керівниця Координаційний центр КМУ / Mental Health UA Оксана Збітнєва.

📌 Організаторами Школи виступили Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEF Ukraine, Міністерство охорони здоров'я України у партнерстві з НСЗУ Національна служба здоров'я України.

▫️ Одним з ключових тем навчання стало посилення резильєнтності: як кожного окремого працівника, так й всієї команди загалом. Запити на тему формування стійкості, запобігання професійного вигорання є найбільш поширеними.

▫️ Учасники розповідали про свій досвід роботи в умовах війни. Крім того, вивчали детермінанти ментального здоров’я, можливості запобігання соціальних катастроф, суспільні інсайти. Навчалися створювати людиноорієнтовані сервіси, опановували сучасні методи комунікації.

💬 «Коли стоїть завдання вижити, вистояти, продовжувати надавати кваліфіковану медичну допомогу під щоденні тривоги та вибухи - це нелегко, це важке випробування для кожного. Завдяки Програмі ми вже навчились використовувати методи самодопомоги для себе та активно навчаємо наших пацієнтів. Взагалі наразі піклування про ментальне здоров'я головний спосіб профілактики багатьох захворювань, зростання яких ми наочно побачили торік», - поділилася медична директорка миколаївського Центр первинної медико-санітарної допомоги 4 Ольга Присяжнюк.

💬 «Школа - це неймовірні емоції, практичні та теоретичні кейси. Триденний брейншторм, що пробуджує внутрішні лідерські якості та заряджає на радикальні зміни», - додає медичний директор Хмельницька Міська Лікарня Володимир Мойсюк.

▫️ Під час заходу учасники мали можливість обговорити з Міністром охорони здоров’я Віктором Ляшко стан медичної сфери, необхідні перетворення.

▫️ Викладачами другої Школи «Усвідомлене лідерство у сфері ментального здоровʼя-2024» зокрема стали професорка Елла Лібанова - директорка Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Національної академії наук України, академік Національна академія наук України; Євген Глібовицький - експерт з суспільних трансформацій, член Несторівської групи, директор Інституту фронтиру Frontier Institute, партнер компанії pro.mova; професорка Хайке Брух - директорка Інституту лідерства та менеджменту Університету Санкт-Галлена Universität St.Gallen (HSG); Андрій Зелінський - священник Української греко-католицької Церкви, військовий капелан; Йорг М. Фегерт, професор, голова Європейської асоціації дитячих психіатрів; Наталія Кривда - докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Олег Чабан - директор Навчально-наукового інституту психічного здоров'я Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, професор, доктор медичних наук; Петер Зашев Peter Zashev, професор, ад’юнкт Стокгольмської школи економіки Stockholm School of Economics, інвестор, філантроп; Павло Худ - священник Української греко-католицької церкви, викладач Український католицький університет UCuniversity; Наталія Умеренкова, психолог, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, директорка громадської організації Громадський рух «Жіноча Сила України» і керівниця Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців; Оксана Коляда - голова правління ГО Простір Можливостей, координаторка коаліції ветеранських просторів України; Олег Токарчук, ординатор евакуаційного відділення медичної роти В/Ч А4267 та інші.

#лідери_mental_health

#тияк