У питаннях ментального здоров’я українці найбільше довіряють психологу і психотерапевту (24%), сімейному лікарю (16%), психіатру (15%).

Дата: 26.03.2024 19:53
Кількість переглядів: 21

Возможно, это графический образ (текст)

❗️У питаннях ментального здоров’я українці найбільше довіряють психологу і психотерапевту (24%), сімейному лікарю (16%), психіатру (15%).

✔️ Про це свідчать результати третьої хвилі дослідження, проведеного соціологічною компанією Gradus Research Gradus у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олена Зеленська

▫️ Попередня хвиля дослідження, що проводилася у 2023 році, показала зростання серед українців довіри до фахового погляду на проблеми власного ментального здоров’я.

👩🏻‍⚕️ Довіра до сімейного лікаря у цьому контексті зросла з 12% до 16%. З усіх опитаних вікових категорій родинному фахівцю найбільше довіряють люди старшого віку.

✅ Суб’єктивна оцінка власного ментального здоров’я

Опитані українці оцінюють свій стан як середній – цей показник стабільний і тримається на рівні 50-51% упродовж останніх півтора року.

Водночас зростає частка респондентів, які визначають стан власного ментального здоров’я як незадовільний (з 9% у 2022 році до 13% у 2024 році).

Найбільш негативно оцінюють свій стан молоді люди віком від 25 до 34 років (14%) та люди віком 35-44 (14%).

✅ Чи практикують українці звернення за психологічною допомогою

40% опитаних українців поділилися, що за останні півроку відчували необхідність у психологічній допомозі. Серед жінок цей показник значно вищий, ніж серед чоловіків (47% порівняно з 32%).

Тільки 8% респондентів звертались до спеціаліста (цей показник зріс на 2 відсоткових пункти за останні півроку). Кількість звернень серед жінок майже вдвічі перевищує кількість звернень серед чоловіків (10% порівняно з 6%).

📄 Детально ознайомитися із дослідженням «Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни» можна за посиланням: https://bbu.org.ua/tretya-hvilya-doslidzhennya-gradus.../

ℹ️ Третя хвиля дослідження проводилася у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я – ініціативи першої леді Олени Зеленської, за підтримки проєкту USAID Ukraine - USAID Україна Розбудова стійкої системи громадського здоров’я, який виконує організація Пакт Pact.

▫️ Третя хвиля дослідження мала на меті оцінити динаміку стану ментального здоровʼя українців та ставлення до психологічної допомоги у порівнянні з показниками 2023 та 2022 року.

▫️ Опитування було проведено компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку.

#тияк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь