Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО
Необхідність проведення реформи гідротехнічної меліорації гостро постала перед Україною. 2/3 території країни перебуває у зоні ризикованого землеробства. Водночас частину площ виведено з обробітку через злочинні дії російських військ. В таких умовах важливість кожної тонни врожаю для країни зростає і зрошення має працювати потужніше та ефективніше.
У Верховна Рада України перебуває на розгляді Законопроект №7577, який розробили експерти Мінагрополітики, Програми USAID АГРО та Всеукраїнська Аграрна Рада. Його прийняття дозволить успішно реформувати сферу гідротехнічної меліорації.
Він передбачає заміну радянської системи управління меліоративними системами, яка здійснюється бюджетними організаціями, на управління Операторами - державними некомерційними підприємствами.
На відміну від бюджетних організацій, вони зможуть залучати інвестиції для модернізації. Таким чином гідротехнічна меліорація перестане бути бюджетним тягарем, а перейде на самоокупність.
Для забезпечення прозорості управління та врахування інтересів держави та агровиробників, обов’язково створюватимуться наглядові ради Операторів. До їх складу входитимуть представники держави, організацій водокористувачів (в які об’єднуються аграрії) та незалежні експерти, обрані на конкурсній основі.
Комітет аграрної та земельної політики Верховної Ради схвалив законопроект №7577, наступний крок – прийняття Парламентом.
Успішне реформування сектору гідротехнічної меліорації, дозволить збільшить обсяги виробництва сільськогосподарських культур та гарантувати продовольчу безпеку країни і світу.
#реформи