Депутати селищної ради Болградського району не згодні з майбутнім статусом лікарні своєї громади
Депутати селищної ради Болградського району не згодні з майбутнім статусом лікарні своєї громади
Депутати Тарутинської селищної ради звернулися до прем’єр-міністра України, міністра охорони здоров’я України, Одеської обласної ради, Одеської обласної військової адміністрації та департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації з проханням щодо визначення типу Тарутинської центральної лікарні. Про це повідомляє інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на Тарутинську селищну раду.
Нагадаємо, що згідно моделі мереж медичних закладів, яку надіслав до МОЗ Одеський обласний департамент охорони здоров’я, у Болградському районі має залишитися одна загальна лікарня та кластерний медзаклад із філією. Статус «кластерної» має отримати Арцизька центральна опорна лікарня. Саме її філією і повинна стати Тарутинська центральна лікарня. А от загальним медзакладом мають намір зробити Болградську центральну районну лікарню.
За інформацією, викладеною в листі, Тарутинська центральна лікарня надає медичну допомогу населенню Тарутинської та Бородінської територіальних громад загальною кількістю населення більше сорока тисяч осіб.
При цьому, відстань від віддалених населених пунктів громад до місця розташування Тарутинської лікарні , а саме до селища Тарутине складає 60 кілометрів.
Медичним закладом у 2023 році укладено з НСЗУ договори по 11 пакетам медичних послуг. Напрями медичного обслуговування розширені відповідно до потреб населення в межах госпітального кластеру з організацією надання паліативної медичної допомоги на 12 ліжок.
Загальні витрати КНП «Тарутинська ЦЛ» на оплату праці з нарахуваннями складають в цілому по роках становлять:
- у 2020 році – 21108,1 тис. грн. – 70% від отриманих коштів з урахуванням накопичених залишків що складає 30144,4 тис. грн.;
- у 2021 році – 31941,8 тис. грн. – 54% від отриманих коштів з урахуванням накопичених залишків що складає 59118,9 тис. грн.;
- у 2022 році – 40083,5 тис. грн. – 73,3% від отриманих коштів з урахуванням накопичених залишків що складає 54822 тис. грн.
«Тарутинська лікарня забезпечена висококваліфікованими кадрами (лікарі та середній медичний персонал). Всі відділення оснащені сучасним обладнанням згідно табелю оснащення за вимогами НСЗУ (приймально-діагностичне відділення невідкладної медичної допомоги з рентгендіагностичним апаратом на 2 робочих місця та кабінетом телемедицини, хірургічне відділення обладнано лапароскопічною стійкою з цистоскопом з відеофіксацією, встановлено мамограф, кисневу станцію та криогенну ємність, автоматичний дизельний генератор). За останні два роки лікарня оснащена медичним обладнанням майже на 10 млн. грн. за рахунок бюджету Тарутинської селищної ради та інвестицій», – пишуть депутати.
Таким чином, на їхню думку, Тарутинська центральна лікарня повністю відповідає всім критеріям загального закладу охорони здоров’я, згідно постанови Кабінету міністрів України від 28.02.2023 №174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я». Крім того, відповідною постановою не передбачено обмеження кількості спроможних закладів охорони здоров’я загального типу в межах одного району.
«У разі не включення КНП «Тарутинська центральна лікарня» до мережі спроможних закладів охорони здоров’я загального типу, населення двох громад залишиться без якісних медичних послуг, наближених до отримувачів відповідних послуг, а заклад буде виключено з маршруту пацієнтів. Це призведе до соціальної напруги серед мешканців громад», – впевнені представники Тарутинської селищної ради.
У зв’язку з цим, депутати селищної ради звертаються до вищевказаних інстанцій з проханням сприяти визначенню Тарутинської лікарні загальним закладом охорони здоров’я з наданням мінімальних (базових) напрямів медичного обслуговування. Йдеться про наступні послуги: анестезіологія (інтенсивна терапія в невідкладних станах), неврологія, інфекційні хвороби, ортопедія і травматологія, терапія та хірургія. Також депутати просять розширити мінімальний перелік напрямів медичного обслуговування, відповідно до потреб населення госпітального кластеру, наданням паліативної медичної допомоги.
В листі автори висловлюють сподівання на розуміння і підтримку тих, від кого залежить вирішення вказаного питання.
Додамо, що наразі МОЗ створило та затвердило склад робочої групи з питань погодження пропозицій щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я та проєктів планів розвитку госпітальних округів. До неї входять представники міністерства, Національної служби здоров’я України (НСЗУ), Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, народні депутати, міжнародні партнери.
Найближчими тижнями робоча група, відповідно до графіка засідань, розглядатиме пропозиції щодо визначення спроможної мережі медичних закладів кожної області та проєкт плану розвитку госпітального округу. Затвердити спроможну мережу медзакладів міністерство має до 1 липня.
У МОЗ нагадали, що медичні заклади, які не увійдуть до спроможної мережі, продовжать функціонувати та матимуть право й надалі укладати контракти з НСЗУ. Розвиток таких медзакладів здійснюватиметься власником лікарні.