Як звичайні пластикові кришечки допомагають дівчинці з Саратської громади творити та боротися з важкою хворобою
Як звичайні пластикові кришечки допомагають дівчинці з Саратської громади творити та боротися з важкою хворобою
Чи замислювались ви, скільки щорічно викидаєте пластикових кришечок від пляшок з напоями? Спробуйте порахувати. Хоча б тиждень, а потім помножте на п’ятдесят два. Можемо вас запевнити, що цифра вийде вражаюча. Уявіть собі тільки, як ці пластикові вироби, викинуті на сміттєзвалища, впливають на екологію та наше з вами здоров’я.
А чи замислювалися ви над тим, що з цих кришечок можна зробити корисні речі? Зокрема, корисні саме для здоров’я. А ще створити з них картину та написати на цю тему цілу наукову роботу.
Учениці Новоселівського ЗЗСО Саратської громади Марійці Черногор вдалося і перше, і друге, і третє. Та ще й стати переможницею обласного конкурсу «Юний дослідник». Але про все по порядку.
Марійка – учениця четвертого класу. На жаль, дівчинка має вади здоров’я, через які вимушена пересуватися на інвалідному візочку. Але ця обставина ніяк не заважає її бажанню вчитися та творити. Марійка навчається в школі разом зі своїми однолітками. Щоправда, в школі їй допомагає асистент вчителя.
Про те, як у дівчинки з’явилося незвичне захоплення та як народилася ідея створення роботи, що викликала захоплення в журі конкурсу, журналістці інформаційного агентства «Юг.Today» розповіла її класна керівниця Олена Василівна Пелін.
Нашій розмові передувала розмова з начальником відділу культури та туризму Саратської селищної ради Анатолієм Сухарським. Знаючи, що Анатолій в громаді є одним з ініціаторів збору кришечок, виручені кошти від продажу яких доправляються на благодійність, ми вирішили дізнатися, як працює ця програма. Виявилось, що наразі благодійний фонд, який цим займався, припинив свою роботу. Але зібраним мешканцями селища різнокольоровим кришечкам знайшли застосування. Їх передали в Новоселівку Марійці, яка саме створювала свою картину.
А розпочала дівчинка займатися такою творчістю, розповідає Олена Василівна, ще кілька років тому. Спочатку кришечки її учениця використовувала як заміну загубленим шашкам, у які вона дуже любить грати.
Потім склеїла з них невеличкий стаканчик для ручок та олівців, потім стала робити кошики та викладати панно. Захоплення Марійки підтримали її однокласники. Вони почали збирати та приносити їй матеріал для майбутніх виробів.
А вже разом з мамою дівчинка зробила з кришечок суто практичну і дуже корисну річ – масажний килимок-доріжку. І тепер вона щоденно ходить по ній, спираючись на спеціальні ходунки. Такий масаж є дуже корисним для кровообігу та стимуляції нервових закінчень. Для лікування Марійки ця процедура є дуже важливою. Але вона приносить користь і цілком здоровим людям. Дізнавшись про це, невеличкі килимки зробили для себе і однокласники дівчинки.
Та найбільшою та найвизначнішою роботою Марійки стала картина з зображенням карти України. Панно розміром два на два з половиною метри маленька майстриня присвятила своєму брату, який зараз боронить нашу країну в лавах ЗСУ.
Кришечки для картини збирали усією школою, адже потрібно їх було дуже багато. Тож коли свою допомогу запропонували еко-активісти, Олена Василівна з чоловіком одразу виїхали до Сарати та, не приховуючи своєї радості, забрали усе, що було.
Про все це Марійка розповіла на конкурсі «Юний дослідник», на який вона подала свій твір в номінації «Ми і природа». За умовами конкурсу, учасники мали написати та презентувати цілу наукову роботу на обрану тему. Із цим завданням за допомогою своєї класної керівниці дівчинка теж впоралася. Її робота під назвою «Перетворення пластикової кришечки» отримала визнання журі та перше місце в номінації. Наступний етап – всеукраїнський конкурс в Києві.
Ось так, використовуючи звичайні нікому не потрібні кришечки, Марійка Черногор робить дуже потрібні і просто гарні речі та змушує оточуючих замислитися над тим, що сміття, замість просто викинути на звалище, теж можна використати для створення чогось корисного.
Карта України, яку за допомогою вчителів та однокласників зробила Марійка, зараз прикрашає коридор Новоселівської школи. Фотографією витвору, а також світлинами інших робіт дівчинки Олена Василівна люб’язно поділилася з нами. Побачити більше краси, створеною Марійкою, а також почути історію її творчого шляху, можна, передивившись відео.