Як придбати новий комбайн під час війни?
Як придбати новий комбайн під час війни?
Для багатьох агровиробників початок повномасштабної війни означав відмову від планів розвитку підприємств, але не для Віктора Ліпейко. Пан Віктор – власник сімейного фермерського господарства (СФГ) “Ліпейка Віктора Ришардовича” на Волині. Господарство має в обробітку землю загальною площею 150 га, де вирощує зернові, бобові та олійні культури. Для подальшого розвитку господарства фермер потребує надійної та ефективної техніки, але на її купівлю потрібно знайти кошти. Самостійно оплатити техніку господарство не змогло б – адже власних ресурсів бракує. Сильно подорожчав посівний матеріал, добрива, а доходи господарства скоротилися: "Проблем зі збутом врожаю у мене не виникало, але ціни занадто малі, хотілося б продавати дорожче", - зізнається пан Віктор.
Навіть до повномасштабної війни знайти фінансування для купівлі сучасної агротехніки було непросто. Тому Програма USAID АГРО вже кілька років послідовно підтримує розвиток простого та ефективного рішення – фінтех платформ, що допомагають аграріям дистанційно обрати доступні цільові кредитні програми, підготувати заявку та швидко отримати попереднє погодження від фінансової установи. Зараз кредитний ринок змінився, пошук прийнятних варіантів для агровиробників ще більше ускладнився, але такі підтримані USAID АГРО платформи продовжують працювати і значно полегшують доступ фінансування, як від фінустанов, так і від держави. Завдяки підтриманій АГРО фінтех платформі AgriAnalytica та експертній підтримці, пан Віктор отримав кредит на купівлю комбайна від Ощадбанк на суму 2 млн грн.
«Для мене важливо мати потужну та надійну техніку у господарстві», - зазначає він. Завдяки комбайну господарство пана Віктора зможе вчасно збирати врожай, зберігаючи якість зерна. Адже в сезон не завжди можна залучити техніку у підрядників чи сусідів, бо коли складаються сприятливі погодні умови – аграрії масово виходять в поля. Іноді, як це було восени 2022, вікно можливостей досить коротке, а невчасно зібраний врожай втрачає якість.
Фінтех платформа допомогла фермеру не лише отримати кредит, але й зробити це просто та оперативно: «Мені дуже сподобалось, що весь процес, від подачі заявки до отримання коштів, пройшов швидко та зручно, без зайвої тяганини. Це набагато швидше, ніж я подавався та бігав по місту, у пошуках банку».
Окрім того, пан Віктор отримав додаткову інформацію від банку про доступні можливості підтримки агровиробників: «Завдяки консультації співробітників Ощадбанку маю змогу отримати компенсацію 20% вартості комбайну, за рахунок грантової підтримки від німецького партнера German Sparkassenstiftung Ukraine. Я задоволений платформою AgriAnalytica, швидкістю Ощаду та своїм комбайном. Дякую за допомогу!»
Зараз, як і тисячі українських агровиробників, пан Віктор працює в полі: «У такий тяжкий для країни час, не можна здаватися, потрібно продовжувати робити свою справу та підтримувати економіку нашої Батьківщини".
Лише за перший квартал 2023 року через розроблену і вдосконалену за підтримки Програми USAID АГРО платформу AgriAnalytica фермери залучили у вигляді кредитів і державних грантів понад 150 млн грн фінансування і більше 1300 фермерів вже користуються онлайн програмою Аgri: Бізнес - план для створення якісних бізнес планів, щоб залучати ресурси для розвитку та посилення своїх підприємств навіть під час війни.