🌿🧐 Травень – це місяць обізнаності про меланому, одне з найбільш небезпечних серед усіх ракових захворювань шкіри. Ось що слід в першу чергу пам'ятати про меланому:
Травень – це місяць обізнаності про меланому, одне з найбільш небезпечних серед усіх ракових захворювань шкіри. Ось що слід в першу чергу пам'ятати про меланому:
У 50 – 70% випадків меланома шкіри виникає в ділянці пігментної плями чи родимки. Серед основних факторів ризику розвитку меланоми виділяють такі:
світла шкіра, світле волосся і світлі очі. При цьому ризик утворення меланоми збільшується залежно від місця проживання: чим ближче до екватора, тим вища вірогідність її виникнення;
ластовиння та руде волосся;
велика кількість родимок;
фототипи шкіри I-II;
меланома в сімейному анамнезі;
тяжкі сонячні опіки у дитинстві;
великі вроджені пігментовані родимі плями.
штучна засмага ;
ПУВА-терапія (з англ. Psoralen+UltraViolet A, лікування за допомогою довгохвильового ультрафіолетового опромінення та псораленів).
Ознаками можливого переродження невусів (родимок) у меланому є:
поява в ділянці невуса неприємних відчуттів (поколювання, свербіж, біль);
зміна кольору (набуття синього або чорного забарвлення);
зміна форми невуса, його країв, збільшення у розмірах;
зміна поверхні (підвищення над рівнем шкіри, поява бугристості чи поява мокріння, кровоточивості).
Якщо з'явились зміни у ділянці родимки чи ознаки, що можуть вказувати на меланому, негайно зверніться до лікаря. У жодному разі не займайтеся самолікуванням.
На що звернути увагу при самодіагностиці невусів? Як попередити виявлення меланоми? Читайте за посиланням https://bit.ly/3NnUE0X