📌Як зареєструвати право власності на невитребуваний земельний пай?
Як зареєструвати право власності на невитребуваний земельний пай?
Покрокова інструкція оформлення права власності на невитребувану земельну частку (пай)
Одразу варто зауважити, що інструкція стосується реєстрації прав на земельні ділянки, які не встановлені на місцевості.
Подати до відповідної сільської, селищної, міської ради заяву про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) та документ, що посвідчує право на земельну частку (пай).
Дочекатися розробки відповідного проєкту рішення ради та його обговорення на комісіях і сесії ради, після чого отримати рішення відповідної сільської, селищної, міської ради (або судове рішення) щодо виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) та дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі.
Розробити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка виконується на договірній основі суб’єктом господарювання, який має у своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників.
Зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі з присвоєнням їй кадастрового номера та отримати Витяг про земельну ділянку з Державного земельного кадастру.
Звернутися до сільської, селищної, міської ради із заявою про затвердження документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для оформлення земельної ділянки у власність.
З рішенням про затвердження проєктної документації звернутися до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку.
Отримати Витяг про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, а сааме на земельну ділянку (пай).
Отже, процедура реєстрації прав власності на невитребувану земельну частку (пай) є не дуже складною, але потребує значних часових затрат. Тому радимо не затягувати з оформленням прав на відповідні земельні ділянки.