Городненська громада
Одеська область, Болградський район

У Одеському рибоохоронному патрулі з’ясовують причини загибелі карася в озері на Болградщині: чому про це не знає місцева влада

Дата: 10.04.2023 19:01
Кількість переглядів: 128

У Одеському рибоохоронному патрулі з’ясовують причини загибелі карася в озері на Болградщині: чому про це не знає місцева влада

Фото без опису

Перше повідомлення про те, що в озері Ялпуг хворіє та гине карась, з’явилось 5 квітня в групі «Рибальський Ізмаїл». За свідченнями автора допису, на каналах біля Болграда було виявлено велику кількість мертвої риби. Серед ознак захворювання, що ймовірно призвело до її загибелі, рибалки вказали плями, схожі на екзему.

Вже тоді один з мешканців регіону виказав припущення про причинно-наслідковий зв’язок між цим явищем та попередньо встановленим фактом потрапляння в Ялпуг гною з тваринної ферми. Нагадаємо, що наприкінці березня мешканець села Оксамитне, він же – лісник Болградського лісництва Владислав Маринов, виявив несанкціонований злив нечистот в річку Мінзул, яка впадає до Ялпуга.

Журналісти інформаційного агентства «Юг.Today» звернулися з приводу вказаної проблеми до Ізмаїльської та Болградської районних адміністрацій. Але, за словами чиновників, до них жодної інформації про мор риби не надходило. Проте нам пообіцяли з’ясувати, що відбувається, та надати відповідь.

Сьогодні ми поставили теж саме питання представникам  Одеського рибоохоронного патруля. Як виявилось, запитали ми вчасно, бо фахівці саме готували матеріал на цю тему.

Замор карася представники установи виявили 7 квітня під час проведення рибоохоронного рейду на озері Ялпуг. Спільно з представниками Державної екологічної інспекції Південно- Західного округу патрульні провели обстеження водойми. Поодинокі екземпляри загиблої риби були знайдені в районі села Тополине.

«Опитування місцевих рибалок показало, що випадки замору риби з’явилися після того як в річку Мінзул, що впадає у озеро Ялпуг, з’явилися фекалії. У місці впадання річки в озеро взяті проби води для подальшої експертизи», – повідомили у рибоохоронному патрулі.

Наразі, доки не будуть отримані висновки експертів, ми не можемо стверджувати, що причиною захворювання риби у озері є саме потрапляння до нього нечистот з ферми. Але й те, що ці два факти просто збіглися в часі, є дуже малоймовірним.

А поки ветеринари з’ясовують так це, чи ні, хотілося б звернути увагу ще на одну важливу проблему. Замор риби в озері Ялпуг обговорюється у Фейсбук вже п’ять днів. І то, відверто кажучи, не досить жваво. Але за цей час жоден рибалка чи просто мешканець регіону не звернувся з приводу вказаного питання до місцевої адміністрації.

Враховуючі те, що гній потрапив до водойми ще кількома днями раніше, можна припустити, що риба почала хворіти ще до 5 квітня. Чи бачив це хтось, невідомо. Але факт залишається фактом – карась гине вже мінімум п’ять днів, а причини його загибелі тільки починають з’ясовувати (не будемо забувати, що минулі два дні були вихідними). При цьому, якщо б сигнал до органів місцевої влади потрапив би одночасно з постом в Фейсбук, можливо, вже були б прийняті якісь міри.

Чому рибалки не комунікують з місцевою владою і чия це недоробка, сказати важко. Але, на нашу думку, цю ситуацію слід взяти до уваги та на майбутнє пропрацювати схеми взаємодії між одними та другими, аби важливі для всіх питання вирішувалися максимально оперативно.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь