Земельне право України
Фермер не платить оренду за землю: як отримати свої гроші
Постійна проблема орендодавців коли Орендар не хоче сплачувати орендну плату з невідомих для Орендаря причин.
Ми хочемо вам показити приклад того, що Орендодавцям потрібно робити в таких ситуаціях.
Орендодавець в 2015 році уклав договір з фермерським господарством на 10 років відповідно до якого вона передала в оренду земельну ділянку площею 5 га.
Орендар не виконував свої зобов’язання, порушував строки оплати — спочатку виплачував частинами, а згодом взагалі перестав регулярно платити. Відповідно Орендодавець не може вільно розпоряджатися доходом від здачі землі в оренду.
«Законодавством України передбачено, що землекористувачі зобов’язані своєчасно сплачувати орендну плату. Усталена судова практика Верховного Суду свідчить, що систематичне порушення договору оренди земельної ділянки щодо несплати орендної плати є вагомою підставою для розірвання такого договору».
Земельний кодекс України гарантує і забезпечує фізичним і юридичним особам рівні умови і способи захисту права власності та права користування земельними ділянками.
На момент звернення Орендодавця Орендар накопичив борг з орендної плати за два роки на загальну суму 25 000 тисяч гривень. Наразі термін договору ще не завершувався але Орендар уникав спілкувння з Орендадавцем.
Наші юристи склали та направили фермерському господарству лист-вимогу щодо сплати заборгованості за орендоною платою.
В даній ситуації Орендар після отримання листа відреагув та сплатив борг.
Але якщо виникають ситуації коли Орендар ігнорує дані листи ми призначили адвоката, підготували позовну заяву до суду (в суму заборгованості з орендної плати враховано розмір втрати від інфляції та три проценти річних за прострочення невиплаченої орендної плати), та щодо розірвання договору оренди.
Нормами Цивільного Кодексу передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.
Завдяки нашій роботі ви можете вільно розпоряджатися доходом від здачі землі в оренду та укласти новий договір оренди.