Городненська громада
Одеська область, Болградський район

«СТАЛЕВИЙ КОРДОН»: У ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБІ РОЗПОВІЛИ ПОДРОБИЦІ ПРО НОВИЙ ПІДРОЗДІЛ ГВАРДІЇ НАСТУПУ

Дата: 11.03.2023 14:29
Кількість переглядів: 131

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

«СТАЛЕВИЙ КОРДОН»: У ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБІ РОЗПОВІЛИ ПОДРОБИЦІ ПРО НОВИЙ ПІДРОЗДІЛ ГВАРДІЇ НАСТУПУ

У новому підрозділі новобранців навчать всьому необхідному для знищення ворога. Вже понад 4700 заявок подали українці на вступ до підрозділу Гвардії наступу «Сталевий кордон». Подробиці про нову бригаду розповідає речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

— ЯК ПОТРАПЛЯЮТЬ ДО БРИГАДИ ДПСУ «СТАЛЕВИЙ КОРДОН» ТА ЯКІ ТЕРМІНИ НАВЧАННЯ ДЛЯ НОВАЧКІВ?

— Кістяк нашої бригади сформований з військовослужбовців Держприкордонслужби, що мають бойовий досвід та виконували завдання на сході нашої держави, боронили кордон з країною-агресором. Вони вже знаходяться в місцях дислокації цього підрозділу. Також в ряди «Сталевого кордону» ми чекаємо добровольців. Вже подано понад 4,7 тисячі заявок. Більшість з них — через офіційний сайт Міністерства внутрішніх справ (гіперпосилання), а також близько 1400 заяв ми прийняли через ЦНАПи. Нині у близько 150 ЦНАПах по всій Україні є представники Держприкордонслужби й інших підрозділів Гвардії наступу, зокрема поліції, Нацгвардії. І люди за своїм бажанням обирають собі підрозділ. Ті, хто подає заявки, можуть бути в рамках служби за контрактом або за мобілізацією, що діє на час воєнного стану. Наразі вже оформлено не одну сотню людей, які прибули в підрозділ для того, щоб навчатися, пройти підготовку. Підготовка буде як індивідуальною для кожного, так і колективною — для різних підрозділів, які складають бригаду «Сталевий кордон». Зазначу, що створювана бригада — це 15 мобільний прикордонний загін ДПСУ. Терміни навчання для новоприбулих складають декілька місяців.

— ЧИ ВСІХ ОХОЧИХ БЕРУТЬ ТА ЯКІ КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ?

— Наголошую: є подані заяви, а є кілька сотень вже відібраних людей, які відповідають умовам відбору. Умови відбору, це, звісно, вік 18 — 60 років, а також задовільний фізичний стан і стан здоров’я, відсутність судимості.

— ЧИ МОЖУТЬ ПОДАТИСЯ ДО «СТАЛЕВОГО КОРДОНУ» ЛЮДИ БЕЗ ВІЙСЬКОВОГО ВИШКОЛУ?

— Так. Це можуть бути різні люди — з досвідом чи без нього. Тут головне мотивація й відповідність умовам вступу, бажання нищити ворога й звільняти Україну та вийти до міжнародно визнаних кордонів. Якщо хтось не має бойового досвіду, але має мотивацію, то його обов’язково навчать навичок ведення бойових дій.

— ЯКІ ПІДРОЗДІЛИ «СТАЛЕВОГО КОРДОНУ ОСОБЛИВО ПОТРЕБУЮТЬ ПОПОВНЕННЯ?

— Ми потребуємо людей в усі підрозділи. У «Сталевому кордоні» служитимуть не тільки умовно кажучи, піхотинці. Підрозділ має різні види зброї. Це будуть протитанкові розрахунки, оператори ПЗРК, мінометники, оператори безпілотних літальних комплексів. Звісно, якщо у людини є мотивація і він хоче стати до якогось певного підрозділу, то в нього буде час для навчання. Ми всім їм раді. Ті новобранці, з ким спілкуємося, говорять, що прийшли за власним бажанням. На цьому й наголошувалося, коли стартувала рекрутингова кампанія від МВС, що це не примусова мобілізація, це підрозділи, яким потрібні добровольці.

— ЧИ ВИСТАЧАЄ НАРАЗІ ЗБРОЇ ТА ОДЯГУ ДЛЯ БРИГАДИ?

— Звісно. Без цього військовослужбовець не може виконувати поставлені перед ним завдання. Новобранець отримує все необхідне. Як і інші наші підрозділи, які виконують зараз завдання на сході країни. Ті, хто поповнюють ряди «Сталевого кордону», забезпечуються згідно з законодавством України. Це й заробітна плата, й соціальні гарантії, а надалі — можливість отримати статус учасника бойових дій, що також впливає на певні соціальні гарантії. Перед тим, як розпочати комплектування нашого нового підрозділу, ми оцінили можливості щодо забезпечення всією необхідною зброєю.

— ЯКІ ЗАВДАННЯ ВИКОНУВАТИМЕ «СТАЛЕВИЙ КОРДОН»?

— Прикордонники і зараз виконують завдання на сході України. Хоча до 2014 року ніхто не міг собі уявити, що вони будуть такою ефективною одиницею Сил оборони України. В першу чергу всі підрозділи Гвардії наступу, в тому числі й «Сталевий кордон», мають посилити Сили оборони України, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення, а також піти в наступ й вигнати ворога. На лінії зіткнення всі підрозділи діють за загальним задумом Генерального штабу ЗСУ.

— ЯКІ НЕХАРАКТЕРНІ ДЛЯ ПРИКОРДОННИКІВ ЗАВДАННЯ СТОЯТЬ ПЕРЕД «СТАЛЕВИМ КОРДОНОМ»?

— Раніше у прикордонників не було артилерії, мінометів. А нині вони навіть збивають літаки ворога. Часто прикордонників люди уявляють як патрулі вздовж кодону, з собаками, щоб затримувати порушників, або оформлювати документи при перетині пунктів пропуску. Але на цей час ми є складовою Сил оборони держави нарівні з іншими, б’ємо ворога, використовуючи різноманітне озброєння для знищення техніки й авіації, а не тільки живої сили.

— ЧИ БУДЕ ІСНУВАТИ «СТАЛЕВИЙ КОРДОН» ПІСЛЯ НАШОЇ ПЕРЕМОГИ?

— Країна-агресор, напевне, нікуди не подінеться, й на нашому кордоні має нарощуватися оборона. Тому підрозділи ДПСУ, які першими зустрічають ворога, будуть функціонувати, щоб після перемоги максимально підсилити та укріпити наші міжнародно визнані кордони.

Дізнатися інформацію про вступ до штурмових бригад швидкого реагуванння: www.storm.mvs.gov.ua

Долучайся до Гвардії наступу

✍️заповнюй анкету кандидата на сайті або в ЦНАПІ найближчого міста 🏢

https://oda.od.gov.ua/v-ukrayini-startuvala-naczionalna...

☎️ Консультації можна отримати на гарячій лінії: 0800 100020.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь