Міністерство охорони здоров'я України

Дата: 21.02.2023 16:45

Возможно, это изображение 1 человек, ребенок, в помещении и текст

🤱 В умовах війни, відключень води та електрики материнське молоко – це найбезпечніша та найзручніша їжа для малюка. До того ж дитячої суміші може просто не бути в доступності, отже грудне вигодовування іноді може врятувати життя немовляти.

Материнське молоко має безліч переваг над будь-якою дитячою сумішшю:

✅ Материнське молоко містить усі необхідні вітаміни та мікроелементи для збалансованого розвитку дитини.

✅ Воно повністю забезпечує потреби дитини у харчуванні та рідині протягом перших шести місяців життя.

✅ Материнське молоко містить антитіла для захисту дитини від хвороб.

✅ Протягом перших днів життя молозиво є своєрідною «першою імунізацією», яка захищає маля від хвороб.

✅ Грудне молоко — їжа, яка завжди з вами та під рукою.

✅ Грудне молоко не зникає через стрес. Якість молока не змінюється через почуття тривоги, паніки чи стресу.

✅ Навіть, якщо мати недостатньо харчується, вона може продовжити годувати грудьми.

✅ Грудне вигодовування найбільш гігієнічно безпечний спосіб годувати дитину, адже вам не потрібно мити чи кип’ятити посуд.

✅ Фізичний контакт під час годування грудьми заспокоює як дитину, так і маму.

✅ Годувати дитину грудьми можна до 2 років і довше.

Зараз дуже важливо зберегти та продовжити грудне вигодовування, адже від цього може залежати життя немовляти!