Одеський обласний центр громадського здоров'я

Дата: 30.01.2023 16:11

Возможно, это изображение 2 человека и текст

👥📑 Переважна більшість українців, і мешканців Одеської області зокрема, мають укладені декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами, що працюють як у комунальних, так і в приватних медичних закладах. Проте коли людина переїздить на нове місце або з якоїсь причини хоче чи вимушена змінити свого лікаря, постає питання: як це зробити?

✍🧐 По-перше, вам потрібен заклад первинної медичної допомоги, що має договір з НСЗУ. Дані про такі заклади містяться в електронній системі охорони здоров'я за посиланням ➡ https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmd-map

➡ Щоб скористатися аналітичною панеллю, перейдіть до першого розділу – електронної карти.

➖ У фільтрах ліворуч оберіть область або введіть в полі пошуку назву населеного пункту, який вас цікавить.

➖ У фільтрі “Договір з НСЗУ” – оберіть “З договором”.

➡ Якщо ви хочете знайти сімейного лікаря, терапевта чи педіатра в конкретному закладі – оберіть його в таблиці під картою або введіть назву у фільтрі “Надавач послуг”. Відразу побачите перелік амбулаторій та їх контакти. Можна також натиснути на потрібну амбулаторію на карті чи в таблиці нижче.

➖ Праворуч від карти відобразиться список усіх лікарів первинки, які приймають у тому закладі, який ви обрали.

Якщо навпроти прізвища стоїть ✅, то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо ⬆, то ще ні. Подати декларацію можна до лікаря, навпроти прізвища якого на дашборді стоїть стрілочка вгору.

➡ Якщо дашборд показує, що у вашому населеному пункті всі лікарі первинки вичерпали ліміт, то зателефонуйте до цього закладу, щоб уточнити, чи можна подати декларацію.

👨‍⚕️🏥 Якщо лікаря обрати неможливо, пацієнт має право звернутися до місцевої влади, яка є власником закладів охорони здоров’я, або в місцевий департамент охорони здоров’я. Там мають надати роз’яснення, як пацієнту реалізувати його право на вибір лікаря.

#ДайШансЗдоровю

#БутиЗдоровим