Володимир Зеленський

Дата: 29.01.2023 11:27

Мир, безпека, свобода, демократія, захищеність прав людини і соціальна справедливість не бувають просто спадком. Вони не переходять від покоління до покоління просто разом із тими чи іншими інституціями. За них треба бути готовим боротись. І треба мати рішучість боротись, мати відповідне лідерство.

Тому я закликаю вас навчатися тут, у Коледжі Європи, не просто того, як бути частиною європейської бюрократії, а того, як бути захисниками й захисницями європейських цінностей, як бути лідерами в боротьбі за Європу.

Тиранічні тенденції завжди знаходять шлях, щоб зʼявитись. Отже, свободі завжди потрібні ті, хто гарантуватимуть її захист. Вірю, що ви можете стати такими лідерами, які гарантуватимуть захист свободі.

Сказав це під час спілкування зі студентами, викладачами та випускниками Коледжу Європи в Натоліні та Брюгге.

____

Peace, security, freedom, democracy, protection of human rights, and social justice are not simply inherited.

They are not passed from generation to generation simply along with certain institutions. You have to be ready to fight for them. And have the determination to fight. Have necessary leadership.

Therefore, I urge you to study here at the College of Europe, not how to be part of the European bureaucracy. But how to be defenders of European values. How to be leaders in the fight for Europe.

Tyrannical tendencies always find a way to emerge. Therefore, freedom always needs those who will guarantee its protection. I believe that you can become such leaders. Those who will guarantee the protection of freedom.

I said this addressing students, teachers and graduates of the College of Europe in Natolin and Bruges.