Одеський обласний центр громадського здоров'я

Дата: 29.01.2023 11:24

Возможно, это изображение текст

📅🩺 25-го січня в Одеській області зареєстровано перший в цьому році випадок ботулізму. Фахівці ДУ "Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України" провели епідеміологічне розслідування випадку та встановили, що потерпіла, жінка 27 років, вживала в’яленого ляща, якого отримала через замовлення в інтернеті.

‼️ НАГАДУЄМО! Вживання виготовлених у домашніх умовах консервів, в'яленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування, придбаних в місцях несанкціонованої торгівлі, може призвести до захворювання на ботулізм!

😷👩‍🔬 Ботулізм — це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Симптоми ботулізму найчастіше з’являються поступово, без різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. Спочатку з’являються короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп).

Надалі з’являється порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму. Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» в горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі. Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом — хворі скаржаться на сильний головнийбіль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

✍️🌡 Від початку року випадки ботулізму також були зареєстровані на Львівщині, Чернігівщині, Кіровоградщині, Житомирщині. Будь ласка, будьте дуже обережні!

👨‍⚕️🏥 Найкращий спосіб захистити своє здоров'я — утримуватися від споживання їжі, про якість котрої споживачу достеменно невідомо!

#ДайШансЗдоровю

#БутиЗдоровим