Тричі моряк: про капітана торгового флоту з Білгорода-Дністровського, який служить в Морській охороні
Тричі моряк: про капітана торгового флоту з Білгорода-Дністровського, який служить в Морській охороні
Німеччина, Нідерланди, Англія, Норвегія, Японія, Нова Зеландія – мрія родом із дитинства – подорож навколо світу. Не кожному вдається зберегти свою мрію із втіленням її у справу всього життя. Про чоловіка, якому це вдалося, уродженця Білгорода-Дністровського, розповіли у Морській охороні Держприкордонслужби України.
Свою подорож Олександр розпочав з найріднішого куточка планети – Білого міста на Дністрі.
«Скільки себе пам’ятаю, я завжди марив морем, багато читав історичних, пригодницьких, романтичних книжок, але всі вони так чи інакше були пов’язані з морем. Це моя стихія – морські мандри. Бажання долучитися до культури народів світу, пізнати їх традиції і звичаї сформувало ключове і остаточне рішення – бачення бажаного майбутнього», – розповідає Олександр.
Після школи юнак вступає до Білгород-Дністровського рибопромислового технікуму. І так втілилась перша іпостась моряка. Чотири роки рибопромислової діяльності сформувало у Сашка загальні уявлення про конструкцію промислових суден, їх морехідні якості і пристрої основних судових систем. Вже не теоретично, а на практиці наш герой набуває навичок для організації боротьби за живучість судна та керування судном в умовах промислового лову риби і морепродуктів.
![Фото без опису](https://yug.today/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_16-1-1024x713.jpg)
Перші впевненні кроки до мрії – від матроса тралової команди до офіцера по видобутку риби на риболовецьких суднах.
Аргентина, Центральна та Східна Атлантика і найбільший траулер, на той час з екіпажем 120 людей – колосальний досвід витривалості, керування екіпажем і судном, гартування власної особистості і самовладання.
Мрія пізнання нового, цікавого, незвіданого світу здійснилася.
Наступним зваженим кроком майбутнього капітана став морський торгівельний флот. Занурившись в морську стихію, Олександр набуває різноманітного досвіду на різних типах суден: суховантажі, рефрижератори, балкери, контейнеровози.
Окрилений мріями, овіяний вітрами, випробуваний хитавицею моряк-практик прагне підвищити рівень професіоналізму і вступає до Одеського морехідного училища на факультет судноводіння.
Знайшовши своє буття у омріяній стихії, капітан своєї долі нарахував 32 роки морської практики.
![Фото без опису](https://yug.today/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_18-1.jpg)
Сьогодні Олександр Миколайович успішна людина, справжній фахівець, люблячий чоловік та батько, який гідно виховує чотирьох діток.
24 лютого, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, Олександр був за кордоном. Але справжній капітан завжди контролює обстановку комплексно. І, отримавши новини з України, не вагався ані хвилини.
![Фото без опису](https://yug.today/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_19-1.jpg)
«Для всього свій час, і година своя кожній справі під небом. Я негайно зателефонував дружині і все пояснив. Я українець, це наша спільна біль, наша земля, і хто, як не ми, повинні боронити свою державу та її незалежність. Компанія, в якій я працюю, одразу запропонувала моїй родині допомогу, порадили вивезти їх з країни, обрати будь-яку державу за кордоном для безпечного життя. Я дуже вдячний своєму керівництву за турботу та прояв людяності. Але в моїй країні війна, гинуть люди, і навіть діти. Сьогодні, я принесу найбільшу користь своїй Батьківщині. Мої знання, мій 30-річний досвід морської справи, стануть у нагоді. Я повертаюсь в Україну!», – так визначився Олександр.
Наразі Олександр Миколайович – командир малого катера Морської охорони. В Навчальному центрі Морської охорони Державної прикордонної служби України досвідчений капітан проходить вже другий етап спеціальної підготовки сержантів і старшин для загонів Морської охорони.
Віднині, можна впевнено сказати: «вже тричі моряк», – опанувавши рибопромисловий та торгівельний флот, Олександр штурмує морський прикордонний фах.
![Фото без опису](https://yug.today/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_14-1-1024x735.jpg)
Все б начебто нічого, родина поруч, він на рідній землі, робить свій вклад в Перемогу. Але серце болить і душа розривається на шматки. Два старших сини Олександра – 28-річний Микита та 20-річний Данило – наразі служать в одній з бригад територіальної оборони на Херсонському напрямі. Розрадою та батьківською підтримкою поруч лишаються 13-річний Ілля, який малює неймовірні сюжети перемоги, та 8-річна донечка Ксенія, яка своєю грою на фортепіано додає батькам сил та впевненості в завтрашньому дні.
«Ми з дружиною доклали всіх зусиль, щоб прищепити своїм дітям поняття честі і справедливості. Сьогодні в мене запитали, чи щасливий я батько? Я буду таким після нашої Перемоги, коли наші діти будуть жити в мирі, на рідній землі і ніхто не прийде їх вбивати, лише тому, що вони українці. Саме заради цього я надбав зараз третю морську іпостась – захисника морських кордонів України», – каже Олександр.
Спостерігаючи за його вправною роботою і мудрим командирським керівництвом, вмінням вчитися і не цуратися набувати нових знань, навіть з висоти колосального цивільного досвіду, стає зрозумілим – такими справжніми і відданими сповнене наше військо, захищена наша Україна.
![Фото без опису](https://yug.today/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_15-1-1024x705.jpg)