Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин

Дата: 14.11.2022 20:09

Возможно, это изображение фрукт и текст «департамент агрополтики одесько" OBA 3 днем виноградаря i винороба! 3 повагою до кожного виноградаря i винороба, алла стоянова»

«Виноградна лоза – біблійний символ духовності – символ достатку та життя.

У Стародавній Греції вона була символом відродження на святах Бога Діоніса - владиліна смерті і в той же час відродження життя.

У кожному келиху справжнього вина і коньяку – любов та мудрість.

У кожному – досвід і відданість наших майстрів виноробної справи.

13 листопада - День виноградаря і винороба України - професійне свято виноградарів та виноробів!

Відзначаючи кропітку роботу українських виноробів, а також на підтримку ініціативи працівників виноградарсько-виноробної галузі України, 22 вересня 2020 року Президентом України був підписаний Указ №403/2020 "Про День виноградаря и вінороба", в якому це свято офіційно встановлено у другу неділю листопада.

Одеська область була і залишається однією з найбільших областей України, що займається вирощуванням винограду та виробництвом виноробної продукції.

Площа виноградників на Одещині по усіх категоріях господарств у 2022 році склала 23,7 тисяч гектарів - це 60,6% від загальної площі насаджень всієї України.

Цьогоріч товаровиробники опинилися в непростих умовах, особливо в складні часи березня-квітня поточного року, коли було призупинено продаж та виробництво алкогольних напоїв.

З метою запуску економіки регіону за ініціативою директора Департаменту агрополітики головою Одеської ОВА видано окреме розпорядження про дозвіл продажу.

Україна відновила членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства International Organisation of Vine and Wine - OIV.

Статус членства автоматично поновлено 30 жовтня 2022 року.

Участь України в даній організації однозначно позитивно впливає на розвиток галузі України, підвищує статус держави, як виноробної країни, відкриває доступ до міжнародних виноробних баз та сучасних світових технологій та тенденцій в виноградно-виноробній галузі.

Членство України – це величезний крок до інтеграції вітчизняного виноробства в міжнародний ринок.

Щиро вітаю всіх учасників виноградно-виноробної галузі з поновленням членства!

Сьогодні чудова нагода подякувати тим, хто живе цим прекрасним мистецтвом і з відповідальністю розвиває свою справу у рідному краї.

Дякую всім, хто впевнено зустрічає головні виклики галузі - тиск на виноградарство, спричинений екстремальними погодними явищами - сильна посуха цього року, яка стала тривожним сигналом і є однією з найважливіших проблем нашого сектору.

Дякую всім, хто долає серйозні труднощі на матеріально-технічному та економічному фронтах, інфляцію, яка надалі створюватиме серйозний тиск на виробників.

Дякую всім, хто бореться із проблемами загострененими енергетичною кризою, спричиненою вторгненням росії в Україну.

Ви всі - герої!

Робота винороба така сама тяжка, як і романтична: безкраї виноградники, величезні бочки та залізне терпіння — ось будні цих майстрів.

Ви щодня працюєте у поті чола.

Висаджуюєте виноград, перевіряєте стиглість ягід, збираєте врожай, готуюєте рослини до зимівлі й, звичайно ж, виробляєте чудові напої - виноградний сік та вино.

Виноградарством займаються 200 сільгосппідприємств області.

В нашому регіоні розміщено 49 виноробних підприємств, на яких в сезон збирання та переробки винограду працює біля 6 тисяч осіб.

Рада вітати всіх, хто дбайливо вирощує виноград і створює справжнє Одеське вино!

Вітаю виноробів, які несуть славу Бессарабського вина по всій Україні і далеко за її межі протягом багатьох років!

Особливо хочу відмітити місцевих виноробів, які скористалися можливістю спрощених процедур для малих виробництв, і хоча це не було легко, але отримали ліцензії і виробляють чудові вина Одещини!

Вітаю кожного, хто присвятив своє життя дуже непростому покликанню - роботі з виноградною лозою і виноградом!

Окремі слова подяки – всім амбасадорам одеського вина, людям легендарним і відомим, а також кожному адміністратору та офіціанту, ресторатору і власнику магазину, сомельє і продавцю, менеджеру й торговому агенту, співаку і фотографу, які доносять до людей нашу одеську історію та особливість!

Успіх будь якої одеської виноробні – це завжди успіх всієї Одещини, всієї галузі виноградарства і виноробства області!

Тому щиро бажаю всім виноградарям та виноробам Одещини доброї погоди для гарного винограду, великих вин і коньяків!

І звичайно – здоров’я, сил і наснаги створювати унікальний продукт!

Хай буде щедрою лоза! Зі святом!»

З повагою до кожного з Вас,

директор Департаменту агрополітики Одеської ОВА

Алла СТОЯНОВА

💙💛 ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!