Одеський обласний центр громадського здоров'я

Дата: 08.11.2022 13:29

Возможно, это изображение текст «перша допомога y разі отруення грибами центр громадського здоров'я TEPMIHOBO телефонуйте до "<швидко"" 103 приймть сорбент 5 2 промийте шлунок водою багато пийте: води, прохолодного чаю 3 дотримуйтеся постльного режиму www.phc.org.ua»

🤢🏥 Хоча Одещина і не є "грибним регіоном", проте отруєння грибами у нас реєструються. На щастя, поки що без смертельних випадків, як це було в Дніпрі, Рівному, Чернігові та Донецькій області, проте з госпіталізаціями, що говорить про важкий характер отруєнь.

❗️🚑 Тож нагадуємо про ризики збору та вживання дикорослих грибів. Особливу небезпеку вони становлять для здоров'я вагітних, жінок, які годують грудьми, літніх людей та дітей до 12 років.

🍄 Як не отруїтися дикорослими грибами:

➖ Не купуйте гриби на стихійних ринках.

➖ Уважно оглядайте гриби: звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки.

➖ Збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишайте його поряд з іншими.

➖ Не беріть занадто молоді чи старі гриби — їх легко переплутати з отруйними.

➖ Не збирайте гриби поблизу трас, промислових підприємств, забруднених територій: гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали.

➖ Не збирайте гриби в посушливу погоду: в цей час гриб пересихає, віддавши воду і збільшивши концентрацію токсинів.

➖ Не куштуйте сирі гриби.

➖ Вдома ще раз ретельно перевірте гриби: всі сумнівні треба викинути.

➖ Готуйте гриби протягом першої доби після збирання.

➖ Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хв.

➖ Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не понад добу.

🧐 Докладніше про ознаки отруєння, першу допомогу, а також перелік отруйних грибів читайте за посиланням 👉 https://bit.ly/3xrY0Vg

#ДайШансЗдоровю

#БутиЗдоровим