Болградська районна державна адміністрація

Возможно, это изображение текст

Болградська районна державна адміністрація

59 мин.  ·

У зв'язку з нещасними випадками, пов'язаними з порушенням безпечної експлуатації газових приладів, працівники Болградського районного управління закликають громадян не нехтувати правилами поводження з газовими приладами.

Майже в кожній квартирі/будинку встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли. Газ є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі. Для попередження виникнення пожежонебезпечної ситуації потрібно правильно користуватися побутовими газовими приладами.

Запам’ятайте основні вимоги для попередження пожежі:

• забороняється користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням;

• не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум’я.

• якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення;

• категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками;

• не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.

Порядок дій при виявленні запаху газу:

• ні в якому разі не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикайте і не вимикайте світло та будь-які електроприлади; не користуйтеся електродзвінками квартир; не використовуйте телефони з дисковими номеронабирачами;

• негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани на плиті;

• відчините вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;

• викличте аварійну службу газу за телефоном 104 і залиште приміщення.

Порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:

• негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;

• терміново повідомте аварійну службу газу за телефоном 104;

• негайно зателефонуйте в пожежно – рятувальну частину за номером 101;

• якщо є постраждалі – викличте швидку медичну допомогу за телефоном 103.

Будьте завжди уважними при користування газом, неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів – у цьому запорука вашої безпеки!