Україна – це вічність, не тільки сьогоднішня, але передусім майбутня й минула. Я. Стецько

Дата: 29.07.2022 13:49

З метою утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення 28 липня 2022 року вперше відзначається День Української державності, у день хрещення Київської Русі – України.

Цей день встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року.

У глибину століть сягає історія нашого народу. Україна має багате й славне минуле. Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці давньоруської держави міста Києва та подіями пов’язаними з діяльністю князя Київського - Володимира; прийняттям у 988 році християнства як державної монорелігії, що стало для України цивілізованим вибором і сприяло піднесенню культури, освіти.

День Української Державності нерозривно пов’язане з розвитком війська та військовими тисячолітніми традиціями. Українські захисники нашої державності – це нащадки козаків, січових стрільців, вояків УПА.

Українська Державність означає тисячолітню історію багатомільйонного народу, десятків поколінь зі своєю рідною мовою, звичаями, традиціями, культурою, церквою, своїми героями та лідерами.

Ти чуєш, як шумить Дніпро,

Як лине пісня солов’їна?

То все на щастя, на добро,

То наша рідна Україна.

Не згасла проведена зоря.

Не впала правда на коліна.

У кожній думі Кобзаря.

Живе могутня Україна…

…Тут все твоє – степи, гаї,

У небі туга журавлина.