На Одещині власників свиней попередили про можливу небезпеку

Дата: 24.12.2022 13:39

На Одещині власників свиней попередили про можливу небезпеку

Фото без опису

На території села Новоочаків Баштанського району Миколаївської області зареєстровано захворювання на африканську чуму свиней (АЧС). Про це повідомляє інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Фахівці просять враховувати дану інформацію при здійсненні господарської діяльності із розведення, утримання та обігу свиней на території регіону.

АЧС – гостроінфекційне вірусне особливо небезпечне захворювання свиней, яке характеризується лихоманкою, крововиливами, синюшністю шкіри. Слід зауважити, що засобів специфічної профілактики проти цієї хвороби не існує.

Для запобігання захворювання на АЧС необхідно дотримуватись основних заходів профілактики:

• забезпечити роботу свиногосподарств у закритому режимі;
  • утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати вигулу і контакту з іншими тваринами;
  • обслуговувати тварин лише у змінному одязі;
  • не допускати відвідування тваринницьких приміщень сторонніми особами;
  • не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без їх термічної обробки;
  • при виявленні підозри на захворювання чи загибелі свиней необхідно терміново інформувати державні установи ветеринарної медицини.