До Одещини могли потрапити імпортні продукти заражені збудником лістеріозу

Дата: 28.09.2022 18:13

До Одещини могли потрапити імпортні продукти заражені збудником лістеріозу

Фото без опису

В Україні зафіксований спалах отруєння харчового походження, спричинений Listeria monocytogenes (ST155). Про це повідомляє інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на Головне управління Держпроспоживслужби Одеської області.

Збудник виявлений в сирі «Asiago Pressato» і сосисках з м’яса птиці «Wurstel», що експортувалися з Італії (виробники: Latteria sociale di bolzano vicentino; Agricola Tre valli Soc.Coop.A.R.L., Italy) в Україну (отримувач: ПП «КЛЄР» просп. Повітрофлотський, 66, м. Київ, 03151).

Держпродспоживслужба Одеської області попереджає щодо можливості реалізації цієї продукції на території регіону. А також доводить до відома операторів ринку інформацію про необхідність вилучити продукцію з обігу та письмово проінформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Довідково: Бактерія Listeria monocytogenes – збудник лістеріозу. Це серйозна харчова інфекція, яка небезпечна для маленьких дітей, вагітних жінок, людей з низьким імунітетом та людей похилого віку. Серед симптомів лістеріозу – нудота та блювання, біль у животі, діарея чи запор, головний біль та постійна лихоманка.